Connect with us

Projekt społeczny: say HEY to YOUR WAY

Krakowscy uczniowie przecierają drogi młodym – projekt „Say HEY to YOUR WAY” otwiera drzwi do wyboru wymarzonej kariery

Projekt społeczny tworzony przez czwórkę nastolatków z Krakowa w ramach olimpiady ,,Zwolnieni z teorii” działa na pełnych obrotach. ,,Say HEY to YOUR WAY” pragnie pomóc młodym wykreować strategię, która pomoże im iść swą własną drogą.

Grupa osób odpowiedzialnych za projekt społeczny say HEY to YOUR WAY.
(fot. Liza Skopenko)

Młodzi ludzie często borykają się z problemem, jakim jest trudność w podjęciu dobrej decyzji dotyczącej wyboru przyszłej konkretnej ścieżki kariery zawodowej. Wybór drogi do osiągnięcia sukcesu zawodowego jest jednym z pierwszych niezwykle istotnych wyborów, jakich młodzi ludzie muszą dokonać w swoim życiu.

 Jednak wiele czynników i obaw sprawia, że jest to często frustrujące i stresujące zadanie. Jednym z powodów, dlaczego młodzi ludzie mają trudności w dokonaniu wyboru zawodowego, jest ogromny wybór dostępnych ścieżek kariery. Obecnie istnieje znacznie więcej opcji niż kiedykolwiek wcześniej. Dynamiczne zmiany na rynku pracy i rozwój nowych dziedzin zawodowych powodują, że niektóre tradycyjne ścieżki stają się mniej popularne, a nowe, innowacyjne ścieżki kariery stawiają przed młodymi ludźmi nowe wyzwania i pytania.

Grupa uczniów z Krakowa postanowiła pomóc swoim rówieśnikom i utworzyć projekt społeczny ,,Say HEY to YOUR WAY”, który ma na celu pomóc w znalezieniu idealnie dopasowanej ścieżki życiowej. Działają aktywnie w mediach społecznościowych, gdzie publikują edukacyjne treści. Przeprowadzili również 8 tygodniowy kurs na Instagramie, który zachęca młodzież do poznawania siebie, swoich predyspozycji i talentów. Już niebawem twórcy projektu rozpoczną serię wywiadów z przedstawicielami różnych zawodów, w celu zdobycia wiedzy na temat ich drogi oraz uzyskania cennych wskazówek. Uczniowie pragną również podzielić się swoimi doświadczeniami z rówieśnikami zarówno poprzez stałe publikowane treści na profilach społecznościowych, jak i serię stacjonarnych warsztatów! 

LOGO projektu społecznego say HEY to YOUR WAY

Copyright © 2023 generacjazmian.pl