PROJEKT
O NAS
TU ZACZNIJ
KLIMAT
POLITYKA MŁODZIEŻOWA
WOLONTARIAT
DEBATY
KULTURA
EDUKACJA
FILMY
PARTNERZY I PATRONI

#wZMIANKA: Youth Krak Hack, czyli hackaton o kulturze


Czy instytucje kulturalne realnie odpowiadają na potrzeby młodych i dostosowują do nich swoją ofertę? Jak stworzyć bon kulturalny uwzględniający młodzież z utrudnionym dostępem do kultury? Jak zorganizować młodzieżowy festiwal, będący platformą dla młodych twórców, i opracować koncepcję wolontariatu w instytucjach kultury? Na te wszystkie i wiele innych pytań odpowiedź próbowali znaleźć uczestnicy YOUTH KRAK HACK.

YOUTH KRAK HACK to wydarzenie organizowane przez Kraków Młody Duchem (Komisja Dialogu Obywatelskiego ds. Młodzieży), Młody Kraków i Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, a jego partnerzy to między innymi Krakowskie Stowarzyszenie Mówców, Europe4Youth czy All in UJ. YOUTH KRAK HACK: O kulturę (się) proszę odbył się 11 maja 2019 roku w Tauron Arenie w formie hackatonu, czyli całodziennego wydarzenia, podczas którego uczestnicy przez kilkanaście godzin opracowywali swoje projekty działań kulturalnych kierowanych do młodzieży i brali udział w warsztatach dotyczących np. wystąpień publicznych czy rozbudzania kreatywności.


Na czym polegało zadanie uczestników Youth Krak Hack? Nie tylko na opracowaniu projektu, ale też prezentacji go przed widownią na tyle dobrze, by zostać wybranym przez mentorów, wziąć udział Gali Finałowej odbywającej się trzy dni później i zawalczyć o wygraną. Przygotowywane przez uczestników projekty dotyczyły obszarów takich jak festiwal kultury młodzieżowej, bon kulturalny, oferta instytucji kultury dla młodzieży i wolontariat w instytucjach kultury.

Była to już druga edycja hackatonu YOUTH KRAK HACK i zdecydowanie czekamy na więcej!

Logo i informacje pochodzą z oficjalnej strony projektu
Artykuł opracowała Katarzyna Kubik