PROJEKT
O NAS
TU ZACZNIJ
KLIMAT
POLITYKA MŁODZIEŻOWA
WOLONTARIAT
DEBATY
KULTURA
EDUKACJA
FILMY
PARTNERZY I PATRONI

Turniej Debat Filmowych

Od 13 lutego do 3 marca w Kinie Kijów odbywał się turniej debat filmowych. Projekt ten był innnowacyjny, ponieważ debatanci brali udział w edycji pilotażowej, a sama teza poruszały tematykę filmów, które musi obejrzeć każdy pasjonat kinematografii tj. „Wielki Gatsby”, „Call me by your name”, ale również głośnych produkcji popkulturowych, takich jak. „Star Wars” czy „Harry Potter”.

W turnieju wzięło udział 5 drużyn debatantów z pięciu krakowskich liceów: I, II, III, V, IX. W pierwszym etapie drużyny musiały przygotować recenzje 3 filmów: „Call me by your name”, „Holiday” oraz „Powrót”. Ciekawym elementem rywalizacji było to, że w tym, zdawałoby się, debatanckim turnieju, do punktacji końcowej liczyły się nie tylko wyniki samych debat między poszczególnymi zespołami, ale również inne elementy - wyżej opisane recenzje czy uczestnictwo w warsztatach filmowych, które miały odbyć się po przeprowadzeniu wszystkich debat i być połączone z oficjalnym finałem turnieju. Tego wydarzenia nie udało się niestety zorganizować przez wybuch w Polsce pandemii koronawirusa i wprowadzone w związku z nią obostrzenia, jednakże musimy pamiętać, że w tym roku odbywała się pierwsza, pilotażowa edycja turnieju, a więc błędy były poniekąd nieuniknione. To wszystko utwierdza nas jednak w przekonaniu, że organizatorom nie brakuje ciekawych pomysłów i daje nadzieję na możliwość wcielenia ich w życie przy następnych edycjach.

Wszystkim chcącym poznać lepiej przebieg całego turnieju albo być na bieżąco z następnymi edycjami gorąco polecam wejść na oficjalny profil na Facebook'u „Debaty Filmowe w Kinie Kijów”!

Wojciech Wietrzny