PROJEKT
O NAS
TU ZACZNIJ
KLIMAT
POLITYKA MŁODZIEŻOWA
WOLONTARIAT
DEBATY
KULTURA
EDUKACJA
FILMY
PARTNERZY I PATRONI

Jak zadbać już dziś o własną karierę - Szkolna Giełda Pracy


Szkolna Giełda Pracy to projekt robiony od młodych dla młodych. Pragniemy dawać uczniom szkół średnich możliwość rozwoju oraz zdobywania doświadczenia zawodowego. W jaki sposób? Stworzyliśmy stronę internetową, gdzie zamieszczamy oferty pracy, stażu, praktyki oraz wolontariatu dla naszych rówieśników. Nasz zespół tworzy grupa zmotywowanych uczniów krakowskich szkół średnich, którzy zauważyli problem braku możliwości budowania ścieżki kariery w polskim systemie edukacji. Wielu z nas pewnie doświadczyło, jak ciężko poruszać się po rynku pracy, będąc uczniem liceum czy technikum. Z badań, które przeprowadziliśmy, wynika, że wielu młodych chciałoby odbyć praktykę, staż w firmie. Zdecydowana większość jednak nie ma pojęcia, jakie możliwości oferują im zakłady pracy, jakie wymagania powinni spełniać, czy gdzie szukać przedsiębiorstw, które oferują odpowiednie miejsca pracy dla młodzieży. Ponadto nasze spostrzeżenia potwierdziły rozmowy z rówieśnikami.


Robimy ten projekt dla ambitnych nastolatków, którym własna przyszłość nie jest obojętna. Wiemy, że jest wiele uczniów, którzy pragną robić coś więcej niż siedzieć w szkolnej ławce i uczyć się ze sprawdzianu na sprawdzian. My młodzi chcemy się rozwijać, poznawać swoje mocne oraz te słabsze strony. Jesteśmy przekonani, że nasza strona internetowa pomoże uczniom w rozwoju własnej kariery. Prawda jest taka, że do tej pory cały proces znalezienia odpowiedniej oferty spoczywał na barkach zainteresowanego.


Szczególnie, że nasza grupa cały czas stara się pozyskiwać najróżniejsze oferty, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ponadto prowadzimy kampanię w social mediach. Na naszym fanpage’u można znaleźć webinary takie jak np. “Czy warto zbierać doświadczenie zawodowe?” lub “Top 5 autoprezentacji – Jak się nie spalić na dzień dobry?”. Chcemy popularyzować ,,kulturę pracy” oraz promować przedsiębiorcze postawy wśród młodzieży. Przedsiębiorczość to nie tylko własny biznes. To przede wszystkim wykorzystywanie szans w otoczeniu i świadome podejmowanie decyzji związanych z własną przyszłością. By być przedsiębiorczym, nie musimy zakładać własnej firmy, jednak by osiągać sukcesy, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym musimy być przedsiębiorczy.