PROJEKT
O NAS
TU ZACZNIJ
KLIMAT
POLITYKA MŁODZIEŻOWA
WOLONTARIAT
DEBATY
KULTURA
EDUKACJA
FILMY
PARTNERZY I PATRONI

#wZMIANKA o Krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

Picture 1

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt prowadzone jest przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Nabór na wolontariat prowadzony jest okresowo, by zostać wolontariuszem trzeba ukończyć 18 lat lub 16 i mieć zgodę rodzica.

A to o wolontariacie w schronisku mówi Ola:
“Zacznijmy od tego, że w schronisku zaczęłam działać, bo potrzebowałam uczucia, że jestem potrzebna. Miałam myśli samobójcze, a wolontariat w schronisku był moją formą terapi. Z resztą skuteczną, bo zwierzęta naprawdę potrzebują kontaktu. Mam wspomnienia, jak wyciągałam psy z boksu, onene wtedy biegły do drzwi i tak strasznie chciały wyjść, że taranowały wszystko po drodze. Jak sobie uświadomisz, ile setek zwierząt dokładnie tak czuje się w tym schornisku, to po prostu łamie Ci serce. I ludzie myślą o Tobie “jaki dobry z Ciebie człowiek”, kiedy spędzasz w schronisku te x godzin tygodniowo, a tak naprawdę to jest ogromna wartość dla Ciebie. Jak słyszysz mruczenie kota albo kiedy ten pies biegnie po piłkę, którą mu rzucasz - to jest takie motywujące. Jeśli myślisz, że Twoje życie nie ma sensu, bo uważasz, że jesteś beznadziejnym człowiekem to możesz dać tym zwierzętom siebie. One Cię nie oceniają. Po prostu cieszą się na Twój widok.

Z informacji praktycznych polecam jeszcze opcję adopcji na odległość czy po prostu dni otwarte, możesz wtedy wyprowadzić psy, bez zobowiązania jakim jest wolontariat.”