PROJEKT
O NAS
TU ZACZNIJ
KLIMAT
POLITYKA MŁODZIEŻOWA
WOLONTARIAT
DEBATY
KULTURA
EDUKACJA
FILMY
PARTNERZY I PATRONI

Wymarzone studia na wyciągnięcie ręki - Perfectly Personal


Nazywam się Nina Wieretiło. Jestem absolwentką Uniwersytetu Oksfordzkiego i założycielką Perfectly Personal, jedynej w Polsce firmy, w której konsultacji w temacie aplikacji na najlepsze zagraniczne uniwersytety udziela w 100% osoba, która faktycznie się na takie uczelnie dostała. Od 5 lat pomagam 20-30 osobom rocznie spełnić ich marzenia w podobny sposób. Osoby, które mentorowałam, studiują teraz lub już ukończyły Oksford, Cambridge, London School of Economics, University College London, Imperial College London, King’s College, University of Warwick, Univeristy of Edinburgh, University of St Andrews, a także, poza UK, University of Amsterdam, Rotterdam School of Management, University of Central Florida, Bocconi University I naprawdę wiele innych.

Urodziłam się w Gdyni, a dorastałam w Warszawie, gdzie uczęszczałam do I SLO z Maturą Międzynarodową („Raszyńska”, teraz przeniesiona już na inną ulicę). W 2015 roku aplikowałam na kierunki ekonomiczne i biznesowe w Oksfordzie, UCL, LSE, Edynburgu, Warwick i Amsterdamie. Po przejściu wszystkich testów i rozmów i otrzymaniu z nich wszystkich ofert wybrałam BA Economics and Management na Oksfordzie (kierunek z najniższym acceptance rate w całej Anglii – 22% aplikujących dostaje się na etap Interviews, a 6% zostaje przyjętych). W 2019 roku stwierdziłam, że taka szansa będzie jeden raz w życiu (trochę jak z aplikacją na uniwersytet) i tak się przyłożyłam do egzaminów, że ukończyłam ten kierunek z najlepszym wynikiem na całym roku. Na pierwszym roku ledwo byłam w połowie rocznika – więc pamiętajcie, nie ma że się nie da 😃

Może to nietypowe hobby, ale ja autentycznie kocham pomagać, więc ścieżka mentoringu i pomocy młodszym kolegom w aplikacjach była dla mnie naturalna od razu po rozpoczęciu uniwersytetu. Przez 4 lata miałam okazję dostrzec jak działają firmy działające w tej branży na polskim, angielskim i chińskim rynku - zbudowane albo na modelu biznesowym opartym na prowizjach pozyskanych od “zaprzyjaźnionych uniwersytetów” za wrzucanie tam nieświadomych niskiej jakości nauczania uczniów , albo zatrudniające osoby, które o studiach zagranicą wiedzą dokładnie tyle co pierwsza strona w Google – tak jakby aplikant sam sobie jej już nie sprawdził. W najgorszym przypadku obydwa naraz, czego skutkiem jest rynek z absurdalnie wysokimi cenami i zatrważająco niską przeciętną jakością świadczonych usług. Tymczasem rok do roku coraz więcej osób rozważa wyjazd z Polski chociaż na te kilka lat studiów i w przeciwieństwie do kolegów w zagranicznych liceach, które mają in-house do tego specjalnych doradców, w polskich szkołach zupełnie nie mają pojęcia jak ugryźć temat. I albo nie aplikują w ogóle ze strachu, albo aplikują z mizernym skutkiem. Na przełomie 2020 i 2021 coś przestawiło mi się w głowie i pomyślałam, że jeśli ktoś ma to zmienić, to ja – skoro status quo trwa już tyle lat i nic nie zapowiada zmian, a w tle mamy Brexit (komplikujący sprawę, bo aplikacja w EU jest wykonalna i opłacalna kosztowo, ale bardziej skomplikowana) i coraz atrakcyjniejszy wydaje się chociaż tymczasowy wyjazd z Polski.

Założyłam Perfectly Personal by stworzyć miejsce stawiające na ucznia, jakość i ujawnianie młodszym kolegom “tips and tricks”, opierające się na rozmowie o faktycznych potrzebach i uczciwej pomocy z dotarciem z puntu od A do B, bez niepotrzebnych zakrętów przez C i D. Pomagam aplikować do Wielkiej Brytanii, USA, Holandii, Niemiec, Francji, Włoszech, Danii i Szwecji na studia licencjackie, magisterskie a nawet doktoraty – przysięgam, że osoby chętne na wszystkie wymienione w tym zdaniu opcje rozpoczęły już ze mną współpracę w 2021. Pomagam też zdobywać stypendium, a także przygotowywać pitch decki lub listy do firm lub fundacji, które potencjalnie sfinansować mogą studia w droższych krajach.

Poza działalnością edukacyjną pracowałam w trakcie i po studiach jako analityk w bankowości inwestycyjnej i konsultingu, w przeróżnych rolach w NGO’sach i start-upach, a także jako project manager przy wdrażaniu nowych technologii w branży nieruchomości. Wspominam o tym, ponieważ uważam, że różnorodność tych doświadczeń sprawia, że dla każdego jestem w stanie znaleźć pomysł na siebie, zasugerować kurs, książkę, staż czy praktykę, temat na list motywacyjny, lub po prostu dać inspirację na przyszłość. Jeśli szukasz szczerej odpowiedzi na pytanie czy i gdzie warto wyjeżdżać - po liceum, licencjacie lub magisterce - już wiesz, gdzie pukać.

Link do strony
Facebook
Email: ninawieretilo@gmail.com
Telefon: +48 696 264 008
Piszcie śmiało bezpośrednio 😊 Optymalna forma współpracy jest inna dla każdego, więc najlepiej po prostu porozmawiajmy – telefonicznie, mailowo czy przez Messenger.