PROJEKT
O NAS
TU ZACZNIJ
KLIMAT
POLITYKA MŁODZIEŻOWA
WOLONTARIAT
DEBATY
KULTURA
EDUKACJA
FILMY
PARTNERZY I PATRONI

Mogepomoc.pl - czyli jak ambitna młodzież z Dolnego Śląska chce ułatwić pomaganie innym.


Mogepomoc to inicjatywa stworzona przez grupę nastolatków mająca na celu ułatwienie pomocy schroniskom dla zwierząt i domom dziecka. Nasz projekt jest projektem społecznościowym, ponieważ jednym z naszych celów jest zachęcenie jak największej ilości młodych osób do działalności charytatywnej i pomagania innym.
Naszym celem jest stworzenie prostej i intuicyjnej platformy, za pośrednictwem której użytkownicy mogliby w szybki sposób wesprzeć finansowo ośrodki, takie jak domy dziecka, schroniska dla zwierząt czy domy opieki znajdujące się w ich okolicy. Dzięki wykorzystaniu usług lokalizacji, użytkownicy mogliby na mapie w szybki sposób odnaleźć placówki potrzebujące pomocy.
Ponadto chcemy jeszcze bardziej zbliżyć darczyńców i potrzebujących. Dzięki naszej stronie, darczyńcy będą mogli otrzymać informacje na co placówka przeznaczyła otrzymane od nich pieniądze, a także uzyskać listę rzeczy, na które placówka zbiera fundusze. Ośrodki będą miały także możliwość kontaktu z darczyńcami poprzez Feed na naszej platformie. Planujemy także wprowadzenie funkcji crowdfundingowych na naszej stronie, osoby zainteresowane pomocą finansową dla domów dziecka, schronisk czy innych podobnych inicjatyw otrzymają możliwość przesyłania cyklicznych wpłat przeznaczonych na rozwój tychże ośrodków. Wzamian, darczyńcy będą mogli, np. otrzymywać specjalne relacje przeznaczone tylko dla nich lub otrzymywać zaproszenia od placówek.


Nasz pomysł narodził się pod koniec 2020 roku, kiedy jako osoby zaangażowane w działalność społeczną zauważyliśmy, że w sieci brakuje zunifikowanej platformy za pośrednictwem, której ludzie mieliby możliwość pomocy placówkom pomocowym konkretnie swojej okolicy. A jeśli takie istniały, były niezbyt intuicyjne i korzystanie z nich było ograniczone, ponieważ umożliwiały one, np. jedynie pomoc w jednym okręgu.


Jesteśmy młodymi osobami, które postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce, ponieważ wiemy, że przyszłość należy do nas i to my jesteśmy zmianą, której tak potrzebuje nasz kraj. Nasz team łączy osoby z różnymi talentami i zainteresowaniami, jednak pomimo różnic każdy z nas jest ambitny i poświęcony sprawie. Zgranie i pomysłowość to rzeczy, których z pewnością nam nie brakuje. Wierzymy, że wspólnie możemy zdziałać wiele a nasze pomysły i chęć ich realizacji bez problemu potrafimy przerodzić w działania.


Strona internetowa
Facebook