PROJEKT
O NAS
TU ZACZNIJ
KLIMAT
POLITYKA MŁODZIEŻOWA
WOLONTARIAT
DEBATY
KULTURA
FILMY
EDUKACJA
PARTNERZY I PATRONI

#wZMIANKA: Kultura w czasie pandemii

Kiedy szaleje pandemia koronawirusa, wszyscy doskonale wiemy, że powinniśmy zrezygnować ze spotkań z przyjaciółmi i siedzieć w domu. Kina, muzea, teatry i opery są zamknięte, ale to wcale nie oznacza, że nie możemy czerpać garściami z rozrywek kulturalnych!

Picture 1

Co powiedzielibyście na scenę najbardziej znanej opery na świecie w Waszym domu? Wydaje się nierealne? Otóż The Metropolitan Opera z Nowego Jorku na czas kwarantanny udostępnia codziennie za darmo nagranie jednej opery z ich repertuaru. Wystraczy wejść na stronę i najznakomitsze głosy świata zabrzmią w ścianach Twojego domu! Szczerze mówiąc, nigdy nie przepadałam za operą, ale odkąd włączyłam po raz pierwszy coś z repertuaru The Metropolitan Opera, nie wyobrażam sobie wieczoru bez niej! Myślę, że to naprawdę niesamowicie wartościowy sposób spędzania czasu, szczególnie biorąc pod uwagę, że mamy go teraz tak dużo. ;)

A jeśli tak znakomita opera mimo wszystko nadal do Ciebie nie przemawia, to myślę, że warto wspomnieć o tym, że bardzo bogaty repertuar spektakli z teatrów z całej Polski oferuje TVP VOD. Tam, w zakładce “Teatr telewizji", odnajdziecie mnóstwo znakomitych przedstawień i jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie!

Tęsknicie za spacerami? Na pewno zachwyci was, tak jak i mnie, możliwość wirtualnych spacerów po wielu zabytkach w Polsce! Z powodu pandemii również wiele muzeów udostępniło darmową możliwość zwiedzania online! Tu i tu możecie odwiedzić część z nich.

Jeśli jeszcze wam mało kultury, warto odwiedzić stronę Ninateka. Znajdziecie tam wszystko, co umili wam wolny czas w domu. Macie ochotę posłuchać koncertu, poezji lub słuchowiska? Obejrzeć spektakl? Zgłębić wiedzę historyczną czy plastyczną oglądając różne dokumenty, filmy z wystaw i bajki? Ta strona jest zdecydowanie dla Was! Warto też wspomnieć o wspaniałym geście Empiku, który, z powodu kwarantanny, udostępnił darmowy dostęp do 11 tysięcy audiobooków i e-booków. Trzymajcie się ciepło w ten trudny czas pandemii! Siedźcie w domach i ukulturalniajcie się!

Opracowała: Helena Schoen-Żmijanka