PROJEKT
O NAS
TU ZACZNIJ
KLIMAT
POLITYKA MŁODZIEŻOWA
WOLONTARIAT
DEBATY
KULTURA
EDUKACJA
FILMY
PARTNERZY I PATRONI

Festiwal Filmowy Filmsteria


Festiwal Filmów Grozy Filmsteria to ogólnopolskie wydarzenie skierowane do młodzieży szkół średnich, która po nagraniu krótkometrażowych produkcji będzie rywalizować ze sobą w 12. kategoriach, m.in. najlepszy scenariusz, aktor/ka, muzyka i montaż. Oceniać ich będzie jury ze środowiska filmowego. Dodana została też specjalna 13. kategoria - „Film zrealizowany w domu”. Namawiamy uczestników do nagrania swojej produkcji w ramach akcji #zostańwdomu.

Organizatorem II edycji festiwalu jest XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu we współpracy z Centrum Kultury ZAMEK, Kinem Pałacowym oraz Instytutem Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM. Patronat honorowy nad wydarzeniem: Filmoteka Narodowa - Narodowy Instytut Audiowizualny (FINA) oraz Filmoteka Szkolna.

To jedno z nielicznych tego typu wydarzeń w kraju – inicjowane przez młodzież licealną i realizowane w partnerstwie z instytucjami, które od lat zajmują się rozbudzaniem i wspieraniem młodych talentów filmowych. Celem festiwalu jest wzbudzenie zainteresowania sztuką filmową, spotkanie jej pasjonatów, a także łamanie stereotypu dotyczącego filmów grozy – organizatorzy pokazują ten gatunek jako pełnowartościowy tekst kultury. Dla wielu uczestników to pierwsza okazja do pokazania swojego filmu na dużym ekranie.

Festiwal odbędzie się pod koniec maja: 28 - 29 V. Podsumowaniem działań młodych filmowców będzie uroczysta gala w XII LO, podczas której zostaną wręczone statuetki i atrakcyjne nagrody, a poprzedzać ją będą projekcje w Kinie Pałacowym oraz warsztaty i wykłady filmowe w CK ZAMEK czy Instytucie UAM.

W związku z obecną sytuacją, wydarzenie zostanie najprawdopodobniej przeprowadzone w wersji online, a termin przyjmowania zgłoszeń- wydłużony. Galę oraz projekcje filmów konkursowych będzie można obejrzeć w internecie, warsztaty i wykłady dla uczestników przeprowadzone zostaną poprzez wideo-chat. Już jutro na stronie Festiwalu Filmowego Grozy Filmsterii na Facebooku ogłoszone zostaną szczegóły!

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępne są na stronie festiwalu.

Zapewniamy, że będzie to strrrasznie dobry festiwal!